افزودن پرونده چندرسانه ای

افزودن پرونده چندرسانه ای

حتما می خواهید از تصاویر در مطلب خود استفاده نمایید چرا که تصاویر در جذب مخاطب برای خواندن مطلب شما نقش مهمی دارند.

آپلود تصویر در وردپرس

برای افزودن تصویر در برگه یا نوشته بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. پنجره گذاشتن رسانه باز می شود. میتوانید با کلیک دکمه گزینش پرونده ها ، تصویر را از کامپیوتر شخصی تان انتخاب نمایید یا اینکه  تصویر را از فولدر به تب بارگذاری پرونده ها بکشید. اگر قبلا تصویر را آپلود کرده اید می توانید بر روی تب کتابخانه پرونده های چند رسانه های کلیک کنید و تصویر  را انتخاب نمایید.

تنظیمات تصویر آپلود شده

پس از  آپلود تصویر می توانید در قسمت جزئیات پیوست مشخصات تصویر تان را ببینید.

نام فایل تصویر ، تاریخ آپلود فایل تصویر،ِ حجم فایل تصویر و مقیاس تصویر  را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید.

آموزش پرونده چند رسانه ای در وردپرس

آموزش پرونده چند رسانه ای در وردپرس

در قسمت پایین تر ۴ عنوان می باشد که شما برای توضیح تصویر باید وارد نمایید. توضیح این ۴ عنوان به شرح زیر می باشد:

نشانی (URL) :  نشانی در واقع آدرس تصویر در وب سایت شما می باشد . در صورتیکه بخواهید  تصویر را در هر قسمت سایت بگذارید می توانید از این آدرس استفاده نمایید.

نام (Title) : متنی در این قسمت وارد نمایید title تصویر می باشد. متن title اهمیت alt را ندارد و اکثر افراد متن قسمت alt را درtitle  کپی می کنند. متن title وقتی که کاربر موس را بر روی تصویر قرار می دهد نمایش داده می شود.متنtitle  برای سورت کردن تصاویر در کتابخانه وردپرس استفاده می شود.

نام (caption) : شرح تصویر (Caption) متنی است که در کنار عکس برای توضیح محتویات عکس نوشته میشود. وارد کردن این متن مهم می باشد  چون بر اساس تحقیقاتی که انجام شده کاربران در ابتدا مطلب شما را اسکن می کنند یعنی تیتر ها و متن های زیر تصاویر (caption)  را می خوانند . در صورتیکه که مطلب را مناسب با جستجوی خود یافتند اقدام به خواندن کامل مطلب شما می نمایند.

متن جایگزین(Alt) :  حتما alt تصویر را وارد نمایید.  متن alt   باید شامل کلمات کلیدی و توضیح محتوای عکس باشد.خصوصیت alt برای تصویر به این دلیل تعریف می شود که در صورتیکه عکس به هر جهت توسط کاربر دیده نشد متن alt  جایگزین تصویر گردد. گوگل اهمیت زیادی به alt  میدهد.

توضیح (Description) :  در قسمت توضیح (description) می توانید توضیح کاملی درباره عکس بگذارید و در واقع داستان پشت عکس را کاملا توضیح دهید. حتی در این قسمت می توانید از لینک نیز استفاده نمایید.

حتما بخوانید : ۸ قدم برای بهینه سازی تصاویر سایت

آموزش پرونده چند رسانه ای در وردپرس

آموزش پرونده چند رسانه ای در وردپرس

دسته بندی کتابخانه (media category) :  در این قسمت شما می توانید تصویر را در گروه مورد نظر خود در کتابخانه قرار دهید.( در صورتی این قسمت راخواهید داشت که افزونه enhanced-media-library بر روی وردپرس شما نصب شده باشد.)

تنظیمات نمایش پیوست :

چیدمان :  دراین قسمت می توانید مکان نمایش تصویر در صفحه را مشخص نمایید.

پیوند به : در این قسمت با انتخاب گزینه  “پرونده رسانه ای” تصویر را به تصویر در سایز اصلی لینک می دهید. با انتخاب گزینه “پوسته پیوست ها” تصویر را به صفحه تصویر که در وردپرس برایش ساخته شده است پیوند می دهیم.  با انتخاب گزینه “لینک دلخواه” می توانیم لینک دلخواه را برای تصویر وارد نماییم .

اندازه : در این قسمت سایز نمایش تصویر در صفحه را انتخاب می نماییم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *