ایجاد نوشته (پست) در وردپرس

آموزش ایجاد نوشته (پست) در وردپرس

حتما در پیشخوان وردپرس  نوشته ها را دیده اید. از نوشته ها برای افزودن مطالب روتین سایت مانند اخبار مقالات و کلا مطالبی که بصورت مرتب در سایت قرار می گیرد استفاده می شود.

نوشته ها در وردپرس چه استفاده ای دارند؟

نوشته ها (Posts) برای افزودن مطالب روتین سایت مانند اخبار ، مقالات و بطور کلی مطالبی که بصورت مرتب در سایت قرار می گیرد استفاده می شود. نوشته ها در دسته ها

فرض کنید می خواهید در سایت یک بخش اخبار داشته باشید.ابتدا یک دسته جدید با عنوان “اخبار” ایجاد نمایید.برای ایجاد  بر روی گزینه نوشته ها > دسته ها کلیک کنید.

دسته جدید در نوشته ها وردپرس

دسته جدید در نوشته ها وردپرس

  1. نام در این قسمت نام دسته را وارد نمایید . این نام در سایت دیده می شود .
  2. نامک در واقع قسمتی از آدرس (URL) دسته می باشد.
  3. دسته ها می توانند سلسله مراتبی باشند یعنی مانند فهرست ها یک دسته مادر یک یا چند دسته باشد. در گزینه مادر درصورتیکه بخوانیم دسته فعلی را که در حال ساخت آن هستیم بچه دسته دیگر کنیم . نام دسته مادر را انتخاب می کنیم.
  4. در برخی از قالبها از توضیحات وقتی صفحه دسته را نمایش می دهند استفاده می شود.

پس از ورود اطلاعات دکمه ” افزودن دسته تازه را کلیک می کنیم.

حال دسته جدید شما در لیست دسته ها که در سمت چپ صفحه می باشد دیده می شود.

برای ایجاد نوشته بر روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید.

۱.عنوان نوشته

در قسمت اول عنوان (title)  را وارد نمایید. سعی کنید متن این قسمت برای خواننده جذاب و شامل کلمات کلیدی(keywords) باشد. عنوان (title) صفحه را می توانید در تب مرورگر ببینید. در نوشتن عنوان نوشته سعی کنید از کلمات کلیدی که میخواهید کاربر با سرچ آن کلمات به مطلب شما برسد (ّfocused keyword) استفاده کنید.

۲.پیوند یکتا

در صورتیکه در گزینه تنظیمات > پیوندهای یکتا نام نوشته یا ساختار دلخواه را فعال کرده باشیم . می توانیم از کلمات کلیدی در آدرس صفحه (URL) استفاده نمایید. اگر از  آدرس فارسی استفاده می کنید. بیش از ۷۰ کاراکتر نباشد در صورت بیشتر شدن، عنوان به درستی در نتایج نمایش داده نمیشود.

۳.افزودن پرونده چند رسانه ای

حتما می خواهید از تصاویر در مطلب خود استفاده نمایید چرا که تصاویر در جذب مخاطب برای خواندن مطلب شما نقش مهمی دارند.

برای افزودن تصویر در برگه خود بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. پنجره گذاشتن رسانه باز می شود میتوانید با کلیک دکمه گزینش پرونده ها ، تصویر ار از سیستم خود انتخاب خود یا تصویر را به تب بارگذاری پرونده ها می کشیم. اگر قبلا تصویر را آپلود کرده اید می توانید بر روی تب کتابخانه پرونده های چند رسانه های کلیک کنید و تصویر خود را انتخاب نمایید.

۴. ادیتور وردپرس

در قسمت ادیتور مطلب خود را وارد کنید. کار با نوار ابزار ادیتور شبیه نوار ابزار سایر ویرایشگر های متن می باشد. می توانید از ابزارهای گوناگون برای خوانا و جذاب بودن متن استفاده نمایید. استفاده از عنوان (Headings) ، پاراگراف بندی ، استفاده از Bold و … را برای اینکه مطلب شما برای کاربر و موتورهای جستجوی گوگل خواناتر شود فراموش نکنید.

۵.تصویر شاخص

تصویر شاخص چیست؟

حتما تصاویر شاخص را در صفحه اول سایتها دیده اید.

تصاویر شاخص تصاویر کوچکی هستند که در کنار تیتر مطلب در صفحه اول سایت نمایش داده میشوند. شما می توانید برای هر برگه یا نوشته یک تصویر شاخص انتخاب نمایید که در هنگام نمایش تیتروار مطالب شما در کنار تیتر مطلب شما نمایش داده می شود.

 

تصویر شاخص در وردپرس

تصویر شاخص در وردپرس

۶. دسته ها

در این قسمت دسته ای را که میخواهید نوشته شما در آن جای گیرد انتخاب می نمایید. در صورتیکه دسته مورد نظر شما در میان دسته های موجود نبود می توانید با کلیک گزینه “افزودن دسته جدید” دسته مورد نظر را ایجاد نمایید.

دسته نوشته ها

۷. انتشار

با کلیک دکمه “انتشار” می توانید مطلب را در سایت منتشر نمایید. می توانید قبل از انتشار با کلیک دکمه پیش نمایش ، نمایش صفحه در سایت را چک نمایید. اگر هم مطلب شما کامل نشده است و نمیخواهید در سایت نمایش داده شود می توانید با کلیک دکمه ذخیره پیش نمایش، محتویات فعلی برگه را در حال حاضر ذخیره نموده و در آینده آن ویرایش کنید.

در گزینه “منتشر شده در” می توانید گزینه ویرایش را انتخاب نموده و تاریخ انتشار نوشته را انتخاب نمایید.

در گزینه “نمایانی” می توانید نحوه دسترسی کاربران به نوشته را مشخص کنید.با انتخاب گزینه “عمومی” انتخاب می کنید که این نوشته دردسترسی عمومی باشد با انتخاب گزینه “سنجاق کردن این نوشته در برگه‌ی نخست” می توانید یک نوشته را برای همیشه در ردیف اول مطالب دسته خود در صفحه نخست قرار دهید و مطلبی بعدی شما پس از مطلب سنجاق شده قرار می گیرد.با انتخاب گزینه “خصوصی” و وارد نمودن رمز فقط کابران خاص می توانند نوشته را مشاهده نمایند .

در گزینه “وضعیت”  وضعیت نمایش نوشته رامشخص می کنیم که این برگه در حالت پیش نویس هست یا برای بازبینی گذاشته شده یا اینکه منتشر شده است.

در گزینه “رونوشت ها” می توانید رونوشت هایی را که در تاریخ های مختلف از نوشته شما در وردپرس وجود دارد بر اساس تاریخ ببینید و نوشته خود را با رونوشت یک تاریخ جایگزین نمایید.

 

انتشار نوشته در وردپرس

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *