افزودن برگه در وردپرس

آموزش ایجاد برگه در وردپرس

حتما اولین سوالی که با دیدن گزینه برگه ها در پیشخوان وردپرس به ذهنتان رسیده است این بوده که برگه ها به چه دردی میخورند؟ تو این آموزش علاوه بر جواب دادن این سوال میخواهیم روش ساخت یک برگه جدید را نیز یاد بگیریم.

برگه ها در وردپرس چه استفاده ای دارند؟

برگه ها (pages) برای ایجاد صفحه های ثابت و خاص در سایت استفاده می شوند. صفحه هایی که نیاز به گروه بندی ، نظرات و تگ ندارند. مانند صفحه های نخست ،تماس با ما و درباره ما و…

برای ایجاد برگه جدید بر روی گزینه افزودن برگه کلیک کنید.

آموزش برگه ها در وردپرس

آموزش برگه ها در وردپرس

 

۱.عنوان برگه

در صفحه برگه جدید عنوان برگه را وارد نمایید. عنوان برگه در واقع  عنوان (title) صفحه شما میباشد.  وقتی در مرورگر صفحه را مشاهده می کنید.عنوان (title) صفحه را می توانید در تب مرورگر ببینید. در نوشتن عنوان برگه سعی کنید از کلمات کلیدی که میخواهید کاربر با سرچ آن کلمات به مطلب شما برسد (ّfocused keyword) استفاده کنید.

۲.پیوند یکتا

در صورتیکه در گزینه تنظیمات > پیوندهای یکتا نام نوشته یا ساختار دلخواه را فعال کرده باشیم . می توانیم از کلمات کلیدی در آدرس صفحه استفاده نمایید. اگر از  آدرس های فارسی استفاده می کنید. بیش از ۷۰ کاراکتر نباشد در صورت بیشتر شدن، عنوان به درستی در نتایج نمایش داده نمیشود.

۳.افزودن پرونده چند رسانه ای

حتما می خواهید از تصاویر در مطلب خود استفاده نمایید چرا که تصاویر در جذب مخاطب برای خواندن مطلب شما نقش مهمی دارند.

برای افزودن تصویر در برگه خود بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. پنجره گذاشتن رسانه باز می شود میتوانید با کلیک دکمه گزینش پرونده ها ، تصویر ار از سیستم خود انتخاب خود یا تصویر را به تب بارگذاری پرونده ها می کشیم. اگر قبلا تصویر را آپلود کرده اید می توانید بر روی تب کتابخانه پرونده های چند رسانه های کلیک کنید و تصویر خود را انتخاب نمایید.

۴. ادیتور وردپرس

در قسمت ادیتور مطلب خود را وارد کنید. کار با نوار ابزار ادیتور شبیه نوار ابزار سایر ویرایشگر های متن می باشد. می توانید از ابزارهای گوناگون برای خوانا و جذاب بودن متن استفاده نمایید. استفاده از عنوان (Headings) ، پاراگراف بندی ، استفاده از Bold و … را برای اینکه مطلب شما برای کاربر و موتورهای جستجوی گوگل خواناتر شود فراموش نکنید.

۵.تصویر شاخص

تصویر شاخص چیست؟

حتما تصاویر شاخص را در صفحه اول سایتها دیده اید.

تصاویر شاخص تصاویر کوچکی هستند که در کنار تیتر مطلب در صفحه اول سایت نمایش داده میشوند. شما می توانید برای هر برگه یا نوشته یک تصویر شاخص انتخاب نمایید که در هنگام نمایش تیتروار مطالب شما در کنار تیتر مطلب شما نمایش داده می شود.

تصویر شاخص در وردپرس

تصویر شاخص در وردپرس

 

۶. صفات برگه

صفات برگه در وردپرس

صفات برگه در وردپرس

مادر – شما می‌توانید برگه‌های خود را به صورت سلسله مراتبی مرتب کنید. برای نمونه شما می‌توانید برگه‌ای با نام درباره من داشته باشید و برای این برگه، زیربرگه‌هایی با نام‌های دوران کودکی و سابقه کاری بسازید. محدودیتی برای تعداد و ژرفای این زیربرگه‌ها وجود ندارد.

قالب – برخی از پوسته‌ها ممکن است ‌قالب‌های دلخواهی برای برگه‌هایی خاص با امکانات اضافی و یا نمایی متفاوت داشته باشند،‌ در این صورت، شما آن‌ها را اینجا می‌بینید.

چیدمان – صفحه‌ها معمولا براساس حروف الفبا مرتب شده‌اند. اما شما می‌توانید ترتیب خود را بوسیله‌ی وارد کردن یک عدد (مثلاً ۱ برای اولی) در این کادر وارد کنید.

۷. انتشار

انتشار برگه در وردپرس

انتشار برگه در وردپرس

با کلیک دکمه انتشار می توانید مطلب را در سایت منتشر نمایید. می توانید قبل از انتشار با کلیک دکمه پیش نمایش ، نمایش صفحه در سایت را چک نمایید. اگر هم مطلب شما کامل نشده است و نمیخواهید در سایت نمایش داده شود می توانید با کلیک دکمه ذخیره پیش نمایش، محتویات فعلی برگه را در حال حاضر ذخیره نموده و در آینده آن ویرایش کنید.

در گزینه انتشار می توانید گزینه ویرایش را انتخاب نموده و تاریخ برگه را انتخاب نمایید.

در گزینه نمایانی می توانید نحوه دسترسی کاربران به برگه را مشخص کنید.انتخاب کنید که این برگه دردسترسی عمومی باشد یا اینکه خصوصی بوده و کابران خاصی بتوانند برگه را مشاهده نمایند و یا رمز دار بوده و با ورود رمز کابر قادر به مشاهده محتوای برگه باشد.

در گزینه وضعیت مشخص می کنیم که این برگه در حالت پیش نویس هست یا برای بازبینی گذاشته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *