مشکل دامنه‌های یاهو

چرا تیداهاست دامنه را از طریق یاهو ثبت نمیکند

چرا تیداهاست نام دامنه را از طریق یاهو ثبت نمی کند؟

به دلیل پرسشهای مشتریان این توضیحات را لازم دیدیم که ارایه کنیم

اخیراً Yahoo به همکاری شرکت MelbournIT خدمات ثبت دامنه را نیز به مجموعه خدمات خود اضافه کرده است.
نکته جالب در این خدمات که yahoo تحت عنوان Small Business عرضه می کند، قیمت بسیار پایین این خدمات است. به طوریکه ثبت دامنه یکساله دامنه با پسوند .com ، net ، org ،info و biz را ۲.۹۹ دلار (کمتر از ۳ هزار تومان) دریافت می کند.
حال پرسشی که از جانب مشتریان مطرح است اینست که، چرا تیداهاست خدمات ثبت دامنه خود را از طریق Yahoo عرضه نمی کند؟
در پاسخ باید بگوییم Yahoo تنها برای یکبار برای هر مشتری چنین تخفیف سخاوتمندانه ای می دهد، به طوریکه مثلاً اگر شما نام دامنه خود را از طریق یاهو برای یکسال ثبت کنید؛ در سال اول ۲.۹۹ دلار پرداخت می کنید و برای سالهای بعد باید ۳۴ دلار را پرداخت کنید. در واقع این اقدام یاهو تنها یک تاکتیک بازاریابی برای جلب مشتری است.

به علاوه اگر شما از حساب خود یک بار اقدام به ثبت دامنه کرده باشید و بخواهید دامنه دیگری را نیز از آن ثبت کنید، دیگر این تخفیف سخاوتمندانه شامل حال شما نمی شود و هنگام ثبت با خطای زیر روبرو خواهید شد:

Sorry, the discount domain offer is only open to new customer

متاسفانه این مطلب را Yahoo در ابتدا به مشتریان خود نمی گوید و این کار به نوعی یک فریبکاری برای جلب مشتری به سمت خود است.

از همه اینها گذشته شرکت Yahoo و سایر شرکتهای آمریکایی، با توجه به تنش موجود بین دولتهای ایران و آمریکا ممکن است در آینده برای قطع سرویس به ایرانیها تحت فشار قرار گیرند. بنابراین چندان خوشایند نیست کار خود را بر یک بستر نامطمئن بنا کنید. در این مورد تیام هاست در مورد خدماتی که از طریق شرکتهای آمریکایی عرضه می شوند، هشدارهای لازم را به مشتریان خود می دهد.

فراموش نکنیم که چند سال پیش، شرکت godaddy که با قیمت های باور نکردی اقدام به ثبت دامنه می کند، تحت فشار دولت آمریکا اقدام به اخراج مشتریان ایرانی خود کرد.

تیداهاست در راستای حفظ منافع مشتریان و با توجه به عملکرد شفاف خود، شرکت DIRECTI را به عنوان اولین انتخاب برای ثبت دامنه های عمومی اینترنتی (نظیر org,net,comو… ) پیشنهاد می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *